Dlaczego ludzie używają odświeżaczy powietrza?

Odświeżacze powietrza są typowymi produktami konsumenckimi stosowanymi w domach, samochodach lub produktami komercyjnymi stosowanymi w miejscach publicznych jak toalety lub typowymi produktami HoReCa stosowanymi w hotelach, które w standardowym działaniu emitują zapach lub są używane do eliminacji zapachów. Dla poniższych opisów skupiamy się na odświeżaczach powietrza świadomie pomijając kwestie aromamarketingu czy aromaterapii.

Najpopularniejszym powodem korzystania z odświeżaczy powietrza jest fakt, że użytkownicy lubią zapach, gdzie zapach jest najważniejszym czynnikiem z odpowiedzią 51% odpowiedzi. Ważnym powodem stosowania odświeżaczy powietrza jest odświeżenie powietrza w pomieszczeniu – 44% oraz neutralizacja, eliminacja przykrych i nieprzyjemnych zapachów – 43%. Bardzo ważnym dla użytkowników odświeżaczy jest stworzenie specyficznej atmosfery 28% oraz połączenie funkcjonalności odświeżacza jako elementu dekoracyjnego w domu, gdzie niektóre naturalne rozwiązania w postaci naturalnie pachnących kwiatów są najbardziej popularnym rozwiązaniem z odpowiedzią 27%.

Wśród osób, które nie korzystają z odświeżaczy najczęstszym twierdzeniem jest opinia, że wystarczy  otwarcie okna – 52%. Drugim ważnym powodem, dla którego nie używa się odświeżaczy jest zbyt silny zapach – 31% oraz przekonanie, że produkty te nie są przyjazne dla środowiska – 23%. Dla 20% respondentów odświeżacze są drogie. W przypadku 18% twierdzi, że odświeżacze powietrza nie są dobre dla zdrowia. Tylko 5% jako powód wskazuje, że substancje zapachowe w ogóle są zbyt słabe.

W ostatnich latach dużą popularnośc zyskują odświeżacze powietrza w formule naturalnej czy zawierające dodatki ziołowe. Trend ten wynika z chęci życia w zgodzie z naturą i otaczania się tylko naturalnymi aromatami. Bardzo ważna jest tu możliwość korzystania z bardzo bogatej oferty naturalnych ziołowych ekstraktów, dzięki czemu klienci mogą cieszyć się korzystnym wpływem nie tylko aromatu ale także faktycznym działaniem mieszanek ziołowych.

Waldemar Stasiak

Copyright © by ELiX Ltd.

    Imię i Nazwisko*

    e-mail*

    Wiadomość