Melisa – ziołowy ogród bez stresu

Melisa – działanie

Pewnie zdarzało się, że momencie kiedy kipiałeś z nerwów słyszałeś „zaparz sobie melisy”. I bardzo dobrze, bo ma ona działanie uspokajające. Jednak nie jest to jedyny sposób wykorzystania jej niesamowitych właściwości.

Olejki eteryczne z Melisy

Już starożytni Egipcjanie wiedzieli, że olejki eteryczne wykazują wielokierunkową aktywność zarówno farmakologiczną, biochemiczną, jak i fizjologiczną na organizm człowieka. Podobno wszystkie pomieszczenia i ubrania królowej Kleopatry były nasączone olejkami roślinnymi. Na terenie Asyrii natomiast używane były w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób i zapobieganiu epidemii.

Ale czym jest olejek melisowy i jaki może mieć na nas wpływ?

Melisa czyli lemon balm – już samo tłumaczenie na angielski wskazuje nam na przyjemny, cytrusowy zapach. Najprościej można go używać w formie aromaterapii. Właśnie tak! Wystarczy wdychać zapach olejków eterycznych pozyskanych z tej niezastąpionej rośliny, a składniki w nich zawarte będą koić nasz umysł. Jest to w pełni naturalny sposób na poprawę kondycji psychicznej, a także poprawę funkcjonowania całego organizmu.

Paracelsus rekomendował ją jako „ożywiającą ludzi i wskazaną wszystkim uskarżającym się na dolegliwości nerwowe”. Łagodzi napięcia, drażliwość i niepokój, a także ułatwia zasypianie. Wykazuje właściwości przeciwlękowe, uspokajające i przeciwdepresyjne.

Melisa – kiedy stosować

Tak więc zbawienne działanie melisy może być stosowane w stanach pobudzenia nerwowego, niepokoju i bezsenności oraz w związanych z nimi zaburzeniach rytmu serca i pracy przewodu pokarmowego.

Stosowanie olejków eterycznych pozyskiwanych z liści melisy pomoże nam ukoić nerwy i odzyskać równowagę psychiczną. Pomoże w zachowaniu spokoju w życiu codziennym i pracy.

Melisa – jak nowocześnie stosować

Zgłębiając dziedzinę aromaterapii i wpływu olejków roślinnych na ludzki organizm zamknęliśmy mieszaninę aromatów rożnych roślin, z których przodującą jest melisa, w formie odświeżacza powietrza. Teraz możemy nie tylko odświeżyć powietrze w domu czy biurze, ale również odświeżyć swój umysł i nastrój. Dostępne są różne wersje zapachowe, w których starannie dobrana kompozycja aromatów i ekstraktów wpływają pozytywnie na nasz nastrój.

Waldemar Stasiak

Copyright © by ELiX Ltd.

    Imię i Nazwisko*

    e-mail*

    Wiadomość